7x zelený dres a 3x po sebe zlatá medaila

Určite vám je jasné, že nebudeme písať o nejakom obyčajnom zelenom drese a obyčajnej zlatej medaile. Tí, ktorí sledujú a sú fanúšikom cyklistiky, určite vedia o čom tento článok bude. Jednou zo zaujímavosti o Slovensku je bezpochyby aj to, že tak malá krajina oproti iným, väčším krajinám, ktoré produkujú viac cyklistov ako my, dokázala spraviť tak veľkú vec vo svete cyklistiky, teda na medzinárodnej úrovni.

Zelený dres a nie len jeden

Zaujímavosti o Slovensku vo svete
Šport a jeho zaujímavosti

V cyklistike poznáme dres žltý, zelený, samozrejme aj iné farby, avšak žltý a zelený predstavujú tie najväčšie úspechy v podobe prvého a druhého miesta. Dovolíme si tvrdiť, že jedným zo snov cyklistov je určite aspoň raz v živote dosiahnuť minimálne zelený dres. Jednou zo zaujímavosti o Slovensku, je to, že nás slovenský cyklista dokázal tento dres vyhrať presne 7 krát. Takýto úspech sa nepodaril ešte nikomu vo svete. Tento počin slovenského cyklistu považujeme za neuveriteľný výkon, za ktorý dostal, okrem zeleného dresu aj iné ocenenia na domácej, či zahraničnej pôde. Vďaka slovenskému cyklistovi je opäť Slovensko o čosi známejšie vo svete.

Tri roky po sebe zlatá medaila

Ak ste si mysleli, že zelený dres, ktorý spomíname vyššie sú tie najväčšie úspechy tohto slovenského cyklistu, mýlili ste sa. Dokázal získať trikrát po sebe titul majstra sveta, a to v rokoch 2015, 2016 a 2017. Okrem tohto, získal ešte v roku 2016 aj titul majstra Európy. Viete o kom vlastne hovoríme? Priaznivci cyklistiky určite vedia o kom tento článok je, ak však nie ste fanúšik, ale zaujíma vás, kto nás takto vynikajúco reprezentuje vo svete, hovoríme o Petrovi Saganovi. Vedeli ste o tomto skvelom cyklistovi a o jeho perfektnej reprezentácii Slovenska vo svete? Ak nie, sme radi, že sme Vám mohli priniesť nejakú zaujímavosť o Slovensku. Takýchto zaujímavosti zo sveta slovenského športu je určite mnoho, bezpochyby nielen v oblasti športu, aj v oblasti kultúry, národných pamiatok, či v školstve alebo v oblasti prírody. Jednoducho povedané Slovensko je zaujímavá krajina. Ak sa chcete dozvedieť viac zaujímavosti o Slovensku, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://slovander.sk/.