Vyberte si montérky, ktoré vám vydržia roky

Či už pracovné oblečenie potrebujete vo svojom zamestnaní alebo pri domácich prácach okolo domu, mali by ste si vždy vybrať to najlepšie, čo trh ponúka. Kúpiť montérky doslova na jedno použitie dnes nie je žiadnym umením. Častokrát natrafíte na niečo, čo sa ako kvalitné iba tvári. Pri práci však zistíte, že vám dané pracovné nohavice nevyhovujú a potrebujete iné. Ako sa teda vyznať v montérkach a ako si vybrať skutočnú kvalitu? Čítajte ďalej a všetko podstatné sa dozviete. 

Čím sa riadiť pri výbere montérok?

Monterky s vreckami
Materiál na výrobu montérok

Základným kritériom výberu pracovných nohavíc je samozrejme prostredie, v ktorom pracujete. S tým súvisí aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Ak pracujete na stavbe, budete potrebovať pracovné nohavice odolné voči nárazom a poškodeniu. Pokiaľ ste automechanik, pravdepodobne si vyberiete také, do ktorých nebude vsakovať olej a podobne. Najviac využívaným materiálom pri výbere pracovných nohavíc je bavlna. Niekedy býva skombinovaná aj s polyesterom. Hlavnou výhodou bavlnených montérok je to, že sú príjemné na dotyk a tým pádom aj na telo. Sú vzdušné, takže sa v nich nebudete zbytočne potiť. Pozor si však dajte, ak pracujete v prostredí so zvýšeným rizikom vzniku požiaru. Bavlna je totiž vysoko horľavý materiál. Pokiaľ si vyberiete pracovné nohavice s prímesou polyesteru, počítajte s tým, že až také vzdušné nebudú. Nedokáže totiž až tak efektívne odvádzať pot. Výhodou tohto druhu montérok je však to, že sa až tak veľmi nekrčia a rýchlejšie vyschnú. 

Ako spoznáte kvalitné montérky?

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere pracovných montérok je kvalita šitia. Možno si myslíte, že ide o nepodstatnú vec, no opak je pravdou. Je potrebné si uvedomiť, že v pracovných nohaviciach človek pracuje a je neustále v pohybe. Švy sú teda neustále namáhané. To, ako sú opracované, dokáže predvídať aj ich životnosť. Pokiaľ sa už pri kúpe párajú a trčia z nich nitky, nečakajte žiadnu prevratnú kvalitu. Na miestach, ktoré sú najviac namáhané, by dokonca malo byť šitie o niečo hrubšie a silnejšie. Iba to je záruka toho, že vydržia aj tú najťažšiu prácu. Hľadáte ideálne montérky do špecifického pracovného prostredia? Nájdete ich na webovej stránke https://www.ardonsk.sk/.