Vlastniť a viesť vlastnú reštauráciu je snom veľa ľudí

Nevieme povedať prečo to tak je, ale mnoho ľudí či mladých, či starších má v zozname svojich snov aj vedenie reštaurácie, či kaviarne. Viesť reštauráciu nie je pritom vôbec jednoduché, ale aj samotné založenie až po otvorenie reštaurácie je náročné obdobie. V tomto článku vám v jednoduchosti priblížime, čo vás čaká a neminie ak ste sa rozhodli otvárať vlastnú reštauráciu. 

Od nápadu až po samotné otvorenie

Otvorenie reštaurácie s partnermi
Spôsoby otvorenia reštaurácie

Ak chcete vlastniť reštauráciu, pravdepodobne tento sen začal nejakou myšlienkou, víziou. Následne je teda potrebné začať realizovať kroky, ktoré vás dovedú až pred otvorenie reštaurácie. V prvom rade je potrebné dať dokopy financie, teda idete financovať otvorenie reštaurácie z vlastných prostriedkov, alebo je potrebné si požičať? Ak sa vydáte cestou požičania, určite si zistite, či bude banka ochotná vám požičať,a akú sumu, aby ste vedeli, či svoj sen dokážete zrealizovať. V druhom kroku je potrebné začať s papierovačkami, ktoré sú pre otvorenie reštaurácie nevyhnutné. Musíte si založiť podnik, teda mali by ste sa rozhodnúť, či idete mať živnosť, alebo idete prevádzkovať nejaký druh spoločnosti, následne je potrebné osloviť príslušný úrad, či inštitúciu. Takisto by ste súčasne mali riešiť priestory reštaurácie a samozrejme aj jej vybavenie. Nezabúdajte, že do reštaurácie budete potrebovať aj personál, takže jeho výber si určite nenechajte na poslednú chvíľu. Ak máte vybavenie aj priestory, musíte osloviť hygienu, tento úrad vám musí dať povolenie na prevádzkovanie. Samotné otvorenie reštaurácie je potrebné ohlásiť aj na obec, v ktorej idete reštauráciu prevádzkovať. 

Deň otvorenia reštaurácie, na čo si dať pozor? 

Je tu deň D a teda deň otvorenia reštaurácie. Otvorenie reštaurácie je významnou udalosťou, predsa len ste si prešli náročným procesom, kým tento deň nastal a práve pre to by ste ho určite nemali zanedbať. Prvý dojem je veľmi dôležitý, pretože je ťažko zaujať na druhý krát, preto nič nenechajte na náhodu a zabezpečte si, aby váš personál dokonale ovládal menu reštaurácie, aby ste mali dostatok surovín, nápojov, jednoducho aby ste hosťom mohli ponúknuť to, čo si budú priať. Ak sa chcete dozvedieť čo otvorenie reštaurácie so sebou prináša, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.ikelp.sk/