Reflexný obojok pre psa plní veľmi dôležitú funkciu

Máte štvornohého miláčika v podobe psíka? V tom prípade asi viete, že chrániť jeho zdravie a život by malo byť pre vás nesmierne dôležité. Okrem kvalitnej stravy, hračiek, dostatočného množstva pohybu a spánku potrebuje tiež veci, ktoré mu možno až takú radosť nerobia, no pre ochranu jeho života sú nevyhnutné. Patrí sem napríklad aj reflexný obojok pre psa. V minulosti ste sa s takýmto niečím v potrebách pre psíkov rozhodne nestretli. Ide o pomerne nový druh obojku navrhnutý práve pre zvýšenie ochrany zdravia psíka a ľudí okolo. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, čo tento zázrak v sebe ukrýva. 

Prečo si vybrať práve reflexný obojok pre psa?

Reflexný obojok pre psa na večer
Výber reflexného obojku pre psa

Už samotný názov druhu tohto obojka nám tak trochu napovie, na čo slúži. Je potrebné si uvedomiť, že svojho štvornohého miláčika nevenčíte iba počas dňa, keď je maximum svetla, ale napríklad aj večer či ráno, keď padá hmla. Vtedy je viditeľnosť veľmi nízka, čo môže ohroziť aj vášho psíka najmä vtedy, ak sa venčí voľne bez vôdzky. Aké sú teda hlavné prednosti reflexného obojku pre psa? Najväčšou výhodou je to, že zvýšia jeho viditeľnosť. Niektorí výrobcovia uvádzajú viditeľnosť až na 500 metrov, čo je skutočne veľa. Záleží však na podmienkach, v ktorých venčíte. Druhou prednosťou tohto druhu obojku je zvýšenie bezpečnosti nielen psa, ale aj majiteľa psíka. Pes je chránený pred cyklistami či autami, ktoré ho vďaka reflexnému obojku pre psa uvidia aj v zhoršených podmienkach. Nie každý psík sa pri venčení drží pri majiteľovi. Niektoré plemená potrebujú veľký výbeh a dostatok pohybu. Reflexný obojok je ideálny najmä pre tieto plemená. 

Výber reflexného obojku pre psa nemusí byť taký jednoduchý, ako sa zdá 

Rozhodli ste sa pre kúpu reflexného obojku pre psa? V tom prípade by ste sa určite nemali s výberom unáhliť. V prvom rade je potrebné zohľadniť princíp jeho fungovania. Najmodernejším variantom je obojok, ktorý sa dá dobíjať prostredníctvom USB. Pokiaľ sa rozhodnete pre reflexný obojok pre psa na gombíkové batérie, po ich vybití budete musieť kupovať nové. Pri kúpe si radšej nechajte poradiť od predajcu a hlavne vyberajte s rozumom. Všetko o kvalitnom reflexnom obojku pre psa nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.